Navigation
EnglishLanguage Switcher

ALPLA Jobs

Operator & Supervizor de tura pentru utillaje de suflare si extrudare

Timisoara / Production

Your responsibilities

  • Mentine functionalitatea utilajelor de productie si efectueaza toate ajustarile mecanice necesare
  • Controleaza consumul de material in productie
  • Intervine in cazul unor probleme de proces sau mecanice si efectueaza ajustarile mecanice necesare
  • Monitorizeaza procesul de productie in baza fisei de productie locale
  • Opereaza in zonele periferice de alimentare si evacuare ale echipamentelor astfel incat sa asigura o productie constanta
  • Asista echipa tehnica in procesul de schimbare a matritelor din productie in functie de solicitari

Your competencies and qualifications

  • Studii in domeniul mecanic / electric sau experienta de lucru echivalenta
  • Experienta de lucru in industrie ca si operator pe utilaje de productie
  • Capabil sa lucreze independent dar si sa performeze in echipa
  • Disponibil sa lucreze intr-un sistem de 3 schimburi
  • Aptidudini pentru rezolvarea problemelor, un mare grad de flexibilitate si rezistenta la stres

We offer

  • Training individual si suport profesional
  • gama larga de responsabilitati, proiecte si provocari
  • Un mediu de lucru international intr-o companie 100% de familie cu o mare responsabilitate directa
  • Pachet salarial atractiv in functie de experienta
  • Transport asigurat in baza unui traseu stabilit pe raza orasului Timisoara

Contact person
Christian Reiter, Human Resources

ALPLA Werke Alwin Lehner GmbH & Co KG
Leopold Lehner Str. 36, 2751 Steinabrückl, Austria
T +43 2622 43118 0, www.alpla.com

Directions apply