Navigation
EnglishLanguage Switcher

ALPLA Jobs

Planning assistant/services

S.C. ALPLA PLASTIC S.R.L. / Pantelimon / Romania / Logistics

Your responsibilities

  • Inventariaza si mentine evidenta zilnica a stocurilor de materii prime, materiale si produse finite;
  • Monitorizeaza si sesizeaza diferentele dintre stocurile fizice si cele scriptice;
  • Comunica si colaboreaza cu departamentele Financiar- Contabil, Productie si Calitate;
  • Inregistreaza productia si monitorizeaza consumurile si pierderile;
  • Transmite comenzi catre furnizori si urmareste derularea acestora;
  • Receptioneaza comenzi;
  • Íntocmeste documente de transport;
  • Intocmeste rapoarte zilnice, saptamanale, lunare cu privire la productie, consumuri si livrari;
  • Mentine comunicarea la nivel operational cu clientii si furnizorii;
  • Intocmeste inregistrari specifice activitatii desfasurate, conform procedurilor de lucru aplicabile;
  • Raspunde de calitatea si de indeplinirea termenelor de realizare a sarcinilor.

Your competencies and qualifications

  • nivel de studii: superioare
  • experienta: min. 2 ani
  • cunostinte: cunostinte de limba engleza (nivel mediu/avansat); cunostinte avansate de operare PC (Windows, Excel, Word); cunostinte operatiuni import-export;
  • aptitudini: abilitati de planificare, organizare si de solutionare optima a problemelor, capacitatea de a evalua si de a lua decizii, capacitate de analiza si sinteza, asumarea responsabilitatilor, creativitate si spirit de initiative, abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

Oferim

  • O gama diversificata de sarcini interesante, proiecte si provocari
  • Un mediu de lucru international, intr-o companie de familie
  • Un nivel ridicat al responsabilitatilor directe

Contact person
Christian Reiter, Human Resources

ALPLA Werke Alwin Lehner GmbH & Co KG
Leopold Lehner Str. 36, 2751 Steinabrückl, Austria
T +43 2622 43118 0, www.alpla.com

Directions apply