ALPLA PACKAGING ROMANIA S.A.

Bucharest / District 4, Bucharest / România / Mentenanta / Program normal 8 ore pe zi

Electromecanic

Care vor fi responsabilitatile Dvs?

  • Este responsabil pentru reglarea masinilor, pentru reglarea acestora astfel incat sa intruneasca parametrii specificați si se asigura ca masinile functioneaza stabil inainte de predarea lor catre schimbul urmator.
  • Poate interpreta schemele electrice si lucrează cu echipamente de măsurare a energiei electrice.Repara componentele mașinilor si utilajelor din fabrica de productie.
  • Analizeaza schemele (hidraulice/pneumatice), face analiza defectelor daca este cazul.
  • Lucrează cu echipamente de măsurare a energiei electrice.
  • Realizeaza  demontarea și montarea pieselor de schimb și a sculelor in functie de planul de mentenanta sau de interventiile necesare.
  • Responsabil de întreținere (preventiva și corectiva): Chillere, compresoare, încălzire, tratare a apei, camera de pompe, alimentare cu energie, uscătoare.
  • Efectueaza periodic lista de verificare a service-ului.

Ce va face potrivit pentru rol?

  • Scolarizare in domeniul mecanic/electric.
  • Calificare / autorizare ca electrician de joasa si medie tensiune si cunostinte de automatizare.
  • Minim 3 ani xperiență de lucru intr-un departament de mentenanta / productie.
  • Competențe de baza de operare calculator.
  • Cunoștințe de baza de limba engleza (scris si citit).
  • Capacitate de soluţionare a problemelor.
  • Capabil sa lucreze independent dar sa si performeze in echipa.
  • Abilitati de intelegere si control ale proceselor si procedurilor companiei aflate in atributiile sale.

Ce veti gasi daca veti lucra la noi?

  • Training individual si suport profesional.
  • Gama larga de responsabilitati, proiecte si provocari.
  • Un mediu de lucru placut.
  • Decontam transportul
  • Oferim tichete de masa in valoare de 40 de lei / zi lucratoare.
  • Pachet salarial atractiv in functie de experienta.
  • Abonament lunar servicii medicale.
  • Bonus lunar in functie de performanta.
  • Programul de lucru este prevazut in doua schimburi: 06:00 - 14:00 / 14:00 - 22:00.

Contact

ms Anca Leordean, Human Resources

Drumul Dealu Bradului nr. 211-249

042158 Bucharest

+40 312 298 133

Directions