ALPLAINDUSTRIAL ROMANIA S.R.L.

Dobroesti-Bucharest / Ilfov / România / Mentenanta / Program normal 8 ore pe zi

Mecanic / Electromecanic

Care vor fi responsabilitatile Dvs?

  • Asigura pastrarea si intretinerea matriţelor in conditii corespunzatoare,
  • În cazul aparitiei unor defectiuni minore repara si/ sau inlocuieste piesele sau dispozitivele defecte; face propuneri pentru reparatii;
  • La expedierea matriţelor îndeplineste toate operatiunile de pregatire de livrare si conservare, asigura ambalarea, protejarea  si fixarea corespunzatoare pe palet pentru siguranta pe timpul transportului;
  • Efectueaza reglajele specifice de productie pe fiecare masina in parte si urmareste mentinerea si eventual corectarea lor dupa caz;
  • Supraveghează permanent buna functionare a masinilor in productie, asigurind:
  •                      - cel mai mare timp de functionare in sarcina
  •                      - cel mai rapid timp de ciclu posibil.
  •                      - cea mai mica cantitate de rebuturi posibila.
  •                      - cei mai buni parametri de functionare tehnologica a masinilor
  • Raspunde de asigurarea calitatii produselor executate in cadrul schimbului respectiv si ia masuri pentru respectarea normelor de calitate a productiei pe  principalele elemente: greutate unitara pe produs; ciclul de injectie optim; materia prima folosita; executia.

Ce va face potrivit pentru rol?

  • Studii:  caliifcare/autorizare ca mecanic /  electromecanic pentru utilaje industriale
  • Competente/ abilitati:
  • cunostinte de mecanica
  • cunostinte montare, intretinere, verificare si reparare masini de injectie, sisteme de aer comprimat, racitoare industriale
  • cunostinte despre tehnologii de mase plastice
  • capacitate de a sesiza, accepta si aplica noul
  • capacitate decizionala si operaţională, sociabilitate capacitate de comunicare
  • Experiența anterioara: minim 1 an experienta in activități de mentenanta.

Ce veti gasi daca veti lucra la noi?

Pachet de beneficii:

  • Mediu de lucru placut
  • Contract pe durata nedeterminata
  • Salariu motivant
  • Concediu odihna 25 zile
  • Tichete de masa de 30 Ron/zi
  • Decontare transport
  • Asigurare medicala Medlife

Contact

ms Valentina Petcu, Human Resources

Str. Morii, nr. 2

077085 Dobroesti-Bucharest

0040730039008

Directions