ALPLAINDUSTRIAL ROMANIA S.R.L.

Dobroesti-Bucharest / Ilfov / Romania / Maintenance / Full time

Electrician

Care vor fi responsabilitatile Dvs?

  • Executa revizii tehnice si lucrari de întreţinere şi reparatii, mentenanta predictiva si preventiva, la toate utilajele si masinile din dotarea firmei pentru asigurarea functionarii la parametrii nominali si reducerea la minim a timpilor de stationare datorat defectelor sau avariilor.
  • Intreţine si monitorizeaza instalaţiile energetice de alimentare JT, tabloul de distributie general JT
  • Intreţine, repară si monitorizeaza instalaţiile si tablourile de alimentari locale, precum si instalatiile electrice de comanda si automatizare ale utilajelor si masinilor.
  • Asigura realizarea lucrărilor planificate, respectind tehnologia.
  • Se informează permanent şi îşi însuşeşte parametrii şi normele tehnice de  realizare a lucrărilor de întreţinere şi reparaţii, tipurile şi parametrii funcţionali ai utilajelor şi instalaţiilor electrice, tipurile de lucrări, materiile prime şi materialele de bază folosite;
  • Efectuează lucrul în condiţii de securitate, în conformitate cu politica societăţii, legislaţia şi normele de tehnica securităţii muncii specifice locului de muncă.
  • Execută verificări asupra instalaţiilor electrice vizual si cu ajutorul aparatelor de măsură, prin proceduri adecvate, în vederea respectării normelor de siguranta in exploatare.
  • Diagnosticarea şi repararea instalaţiilor electrice .

Ce va face potrivit pentru rol?

  • Studii:  caliifcare/autorizare ca electrician de joasa si medie tensiune si cunostinte de automatizare
  • Competente/ abilitati:
  • Cunostinte de operare PC (MSOffice)
  • Cunostinte de operare in sistem informatic.
  • Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit)
  • Experiența anterioara: minim 1 an experienta in activități de mentenanta.

Ce veti gasi daca veti lucra la noi?

Pachet de beneficii:

  • Mediu de lucru placut
  • Contract pe durata nedeterminata
  • Salariu motivant
  • Tichete de masa de 30 Ron/zi
  • Decontare transport
  • Asigurare medicala Medlife

Contact

ms Valentina Petcu, Human Resources

Str. Morii, nr. 2

077085 Dobroesti-Bucharest

0040730039008

Directions